Zajímavosti o golfu aneb co jste nevěděli o tomto sportu


Zdroj:
Zdroj: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Building_golf_decline_evening_cool_original_fields_art_47274_3840x2400.jpg

Po delší odmlce od zajímavostí o sportu zde dnes máme nový díl, který se bude týkat golfu. Spíše než zajímavosti zde dnes budeme probírat nějaké rekordy a kuriozity. Mnoho z rekordů, které si tu dnes přečtete jsou dokonce zapsánu v Guinnessově knize rekordů a kuriozit!

 

1. Rekord v počtu odpalů jedním hráčem

Zatímco průměrný hráč odpálí na driving rangi za jednu hodinu zhruba 100 míčků, Američan Nigel Mangan jich zvládl odpálit 840. Odpaloval jednu ránu za druhou nepřetržitě 12 hodin. Za tuto dobu odpálil celkem 7721 míčků.

 

2. Mnoho golfistů najednou

Jednoho krásného dne se ve Španělsku na jednom z golfových hřišť sešlo najednou 1873 golfistů, aby všichni najednou odpálili míček. Hráči se rozmístili po golfovém hřišti a čekali na tři sirény – na první se připravili na své místo, na druhou zaujali základní postoj a na třetí odpálili míček.

 

3. Rekordní golfová lekce

Normálně je na golfových lekcích třeba jenom 1, 2 nebo 10 lidí. Číňan Zhang Lianwei ale najednou trénoval 632 golfistů. Během 15 minut jim vysvětlil golfové základy, dále s nimi pracoval na švihu a na konci lekce všichni společně odpálili svůj míček.

 

4. Netradiční golfový turnaj

V Gunsan Country Clubu v Jižní Korey se konal opravdu velmi netradiční golfový turnaj. Golfisté se totiž nesnažili zahrát co nejmenší počet ran, ale pokořit co nejvíce jamek. Turnaje se zúčastnilo celkem 94 týmů. Během 24 hodin hráči obešli 6974 jamek.

 

5. Rekordní rozměry

Do Guinnessovy knihy rekordů se dostalo také 8,13 metrů dlouhé golfové týčko (tyčka, která má na jednom z konců důlek, odkud se odpaluje míček, normálně měří okolo 10 centimetrů).

 

6. Nejdelší drive

Nejdelší drive ve známé historii golfu zahrál golfista Mike Austin. Na turnaji U.S. National Senior Open v Las Vegas odpálil drive dlouhý 471 metrů. Legendární ránu zahrál Mike Austin, když mu bylo 64 let! To je panečku, co?

 

7. Nejdelší hole in one

Hole in one znamená, že trefíte jamku hned na poprvé. Nejdelší hole in one je připisován Robertu Miterovi, měřil 408 metrů. Tento husarský kousek se mu podařil v roce 1965 na desáté jamce hřiště Miracle Hills. To nejdelší proměněný putt zahrál Fergus Muir. Jeho úder byl dlouhý 114 metrů.

 

8. Nejvýše a nejníže

Vždycky je něco, co je položené nejvýše a něco, co je položené nejníže. Nejvýše položené golfové hřiště je Tactu Golf Club in Morococha v Peru. Hřiště se rozprostírá ve 4369 metrech nad mořem. Naopak nejníže položené golfové hřiště na světě je Furnace Creek Resort, který se nachází 66 metrů pod mořskou hladinou.

 

9. Nejdelší golfové hřiště

Tady se už někdo opravdu zbláznil. Co ti lidi nevymyslí! Nejdelší golfové hřiště je totiž v Austrálii, jmenuje se Nullabor Links a měří neuvěřitelných 1365 kilometrů!

 

10. Nejdelší jamka a největší green

Pokud byste si chtěli zahrát tu nejdelší jamku na světě, museli byste jet do Japonska na golfové hřiště Satsuki Golf Club. Tam je jamka dlouhá 831 metrů. A když byste si chtěli zapatovat na největším greenu na světě, museli byste na golfové hřiště International Golf Club in Massachutsetts. Tam mají green, který má 2601 metrů čtverečních.

 

A to je ze zajímavostí o golfu všechno! Pokud milujete golf, tak doufám, že jsem vám dal tipy, kam se jet podívat. A pokud ho máte rádi ale nehrajete ho, tak doufám, že jste se dozvěděli něco nového! Už se na vás těším v dalším článku.

Napsat komentář

Zajímavosti o golfu aneb co jste nevěděli o tomto sportu

log in

reset password

Back to
log in