Zajimavosti o Francii aneb co je zajímavého na zemi vinařů?


Zdroj:
Zdroj: http://wallpapercave.com/paris-desktop-wallpaper

Když se řekne Francie, okamžitě se všem vybaví Paříž a její dominanta Eiffelova věž, znáte ale i ostatní zajímavosti o této zemi? Pokud ne, přečtěte si tento článek!

 

1. Nejnavštěvovanější země

Pokud nemáte moc rádi turisty, tak rozhodně do Francie nejezděte. Naopak, pokud milujete ruch a neustálý povyk, určitě sem jeďte. Do Francie totiž každý rok zavítá neuvěřitelných 83 milionů turistů!

 

2. Nejdepresivnější země

Snad žádný člověk, který měl již někdy deprese, by je nechtěl mít znovu. Přitom ve Francii měl každý pátý člověk už někdy deprese. To je neuvěřitelných 20 %. Tento fakt dělá z Francie nejdepresivnější zemi na světě.

 

3. Obec Pussy

Určitě jste již někdy slyšely nějaký vtipný název obce. V Česku například Řitka, Mrchojedy, Nahý Újezdec, Kozodírky, Polipsy nebo třeba Pičín. Ve Francii však mají obec, která se jmenuje Pussy, a opravdu se to nečte ,,pasy“.

 

4. Lutetia Parisiorum

Znáte to. Občas se prostě nějaký název obce nebo města nepovede a musí se přejmenovat. Ale víte, že Paříž se dříve jmenovala Lutetia Parisiorum? Opravdu zajímavý název. Celkem by mě zajímalo, jak z tohoto názvu vznikl právě Paříž (Paris anglicky).

 

5. Mrtvý partner

Tento fakt je opravdu velmi zajímavý. Představte si, že někoho strašně milujete a chcete si ho vzít, ale bohužel zemřel. Nevadí! Sbalte ho do kufru, odjeďte do Francie a klidně si ho vezměte. Ve Francii je totiž povolená svatba s mrtvolou.

 

6. Krátkodobý vládce

Někdy se prostě stane, že třeba nějaký ministr je ve svém úřadě jenom pár dní, protože byl do úřadu povolán pár dní před koncem vlády, nebo je nevyhovující. Víte ale, že ve Francii se toto stalo s panovníkem? Ludvík XIX. totiž Francii vládl pouhých 20 minut!

 

7. Francouzský toust

Měli jste již někdy Francouzský toust (French toast)? Já si myslím, že jo, ale víte, že tento toust vůbec nepochází z Francie? Vymyslel ho totiž Joseph French, který do názvu tohoto toustu zapomněl přidat apostrof (French’s toast).

 

8. Přeřezané kabely

Když za 2. světové války navštívil Adolf Hitler Paříž, lidé přeřezali kabely výtahu na Eiffelově věži. Adolf Hitler tak musel jít po schodech, pokud se chtěl dostat na vrchol.

 

9. Městečko Condom

A je to tady zase. Co je v té Francii za lidi? Před chvílí tu byla obec Pussy, teď je to městečko Condom. No, nevím, jestli je úplně dobrý nápad do té Francie jezdit. Možná proto tam jezdí ročně tolik turistů.

 

10. Nový most

Ve Francii je sice hromada mostů, ale přeci jenom je jeden z těch všech mostů nejstarší. Paradoxem je, že se tento most jmenuje Pont Neuf, což znamená ,,Nový most“.

 

No, a jsme zase u konce. To to ale uteklo, že? Nebojte, už zítra se můžete těšit na další zajímavosti z jiného státu. Doufám, že jste se dnes zase něco dozvěděli, nebo ze jste se třeba u nějakého faktu zasmáli.


Líbí se ti článek? Sdílej ho!

3 SDÍLENÍ
0
3 SDÍLENÍ, 0 points

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajimavosti o Francii aneb co je zajímavého na zemi vinařů?

log in

reset password

Back to
log in