jak si zorganizovat úklid


Zdroj: picserver.org
Zdroj: picserver.org

Čištění nemá moc rád asi nikdo z nás, ale pokud bychom doma nic nečistili, asi by se nám tam za chvíli přestalo líbit. Spoustu lidí však postupuje při čištění neefektivně a pokud chcete zrychlit své čištění, postupujte podle následujících instrukcí.

Potřebné věci:

  • čistící prostředky
  • vysavač
  • mop
  • utěrky

Příprava a obývací pokoj

Nejprve je potřeba si připravit vše, co budete potřebovat. Zkontrolujte hlavně to, jestli máte vhodné čistící prostředky a další potřeby k uklízení.

Obývací pokoj není na úklid složitý. Začněte tím, že umyjete okna, nejprve však umyjte parapety a až pak samotné skleněné tabule. Záclony vyperte. Dále je dobré vyklidit ze všech šuplíků a zásuvek zbytečnosti a zbavit se jich. Před luxováním ještě utřete prach navlhčenou utěrkou ze všech povrchů.

Ložnice a kuchyně

V ložnici nejprve povlékněte peřiny a polštáře. Stejně v obývacím pokoji i zde nejprve otřete povrchy navlhčenou utěrkou a pak v místnosti vyluxujte.

Kuchyně vám zabere více času. nejprve otřete kuchyňskou linku a stůl navlhčenou utěrkou. Čištění dlaždicí je potřeba věnovat delší čas. S čištěním elektronických prostředků (lednice, sporák, trouby, mikrovlnná trouba) si dejte záležet, je potřeba hlavně použít vhodné čistící prostředky. Dřez je náchylné místo a nejlepší je ho mýt pravidelně a pokud nemáte myčku, tak po každém mytí nádobí.

Koupelna

Koupelna vyžaduje rovněž více času a ze všech místností je nejnáchylnější na znečištění. Začněte důkladným vyčištěním dlaždic a spár mezi nimi, poté umyjte zrcadlo a jiné sprchový kout, případně jiné skleněné plochy. Záležet si dejte s umyvadlem a vanou, případně vnitřkem sprchového koutu. Toaletu je dobré čistit průběžně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

jak si zorganizovat úklid

log in

reset password

Back to
log in