Nejlepší čeští hokejisté za sezónu 2016/2017


Zdroj:
Zdroj: http://www.prochlapy.cz/clanky/10-zajimavosti-ze-sveta-ledniho-hokeje/

Každý, kdo alespoň trochu sleduje hokejové dění ví, že v úterý 20.6.2017 proběhlo vyhlášení nejlepšího českého hokejisty v uplynulé sezóně. My si tady ukážeme deset nejlepších českých hokejistů. Mnoho z nich se prohánělo na ledech NHL, dva na ledech KHL. Z české ligy se v TOP 10 neukázal nikdo.

 

10. místo: Michael Frolík (Calgary Flames)

Michaela Frolíka již znáte z článku o nejlépe placených českých sportovcích za rok 2016. To, že obsadil 10. místo ukazuje, že jeho plat není náhodný. Tento hokejista dostal v anketě Zlatá hokejka 175 hlasů.

Zdroj:
Zdroj: sport.aktualne.cz

9. místo: Radim Vrbata (Arizona Coyotes)

Stejně jako Michaela Frolíka znáte i Radima Vrbatu. Tento zkušený hokejový útočník dostal v anketě 276 hlasů. Tedy o 101 hlasů více, než 10. Michael Frolík.

Zdroj:
Zdroj:sport.aktualne.cz

8. místo: Jaromír Jágr (Florida Panthers)

Některé to možná překvapí, některé možná ne. Ale Jaromír Jágr letos skončil ,,až“ na 8. místě. Slavnostního ceremoniálu se nezúčastnil. Držitel rekordních 12 prvenství v této soutěži letos získal 295 hlasů.

Zdroj:
Zdroj: sport.aktualne.cz

7. místo: Ondřej Palát (Tampa Bay Lightning)

Tohoto mladého hokejistu asi znáte, že? Letos se v této anketě se ziskem 308 hlasů umístil na 7. místě. Umístil se tedy lépe, než již zmiňovaný Jaromír Jágr.

Zdroj:
Zdroj: hokej.idnes.cz

6. místo: Jan Kovář (Metallurg Magnitogorsk)

A konečně tady máme hokejistu, který nehraje v zámořské NHL. Tento vynikající útočník, který se každoročně pohybuje mezi nejlepšími v kanadském bodování KHL obdržel 340 hlasů. Dokonce dostal i poukaz na pivo na celý rok zdarma, jako nejproduktivnější hráč reprezentace uplynulé sezóny.

Zdroj:
Zdroj: sport.aktualne.cz

5. místo: Pavel Francouz (Traktor Čeljabinsk)

Další místo a další český hokejista hrající v KHL. Pavla Francouze určitě všichni znáte jako jednoho z nejlepších hokejových brankářů současného českého hokeje a i KHL. Dostal 343 hlasů, tedy pouze o 3 více než jeho kamarád Jan Kovář.

Zdroj:
Zdroj: sport.aktualne.cz

4. místo: Radko Gudas (Philadelphia Flyers)

Tohoto hokejové tvrďáka určitě všichni znáte z letošního světového šampionátu v hokeji, kde patřil k oporám českého týmu. Je známý také svojí tvrdou hrou. Obdržel 363 hlasů.

Zdroj:
Zdroj: sport.aktualne.cz

3. místo: David Krejčí (Boston Bruins)

Davida Krejčího také znáte. Velká škoda, že letos nemohl pomoct českému národnímu týmu na světovém šampionátu. Tento hokejový útočník obdržel 383 hlasů a umístil se na 3. místě.

Zdroj:
Zdroj: www.nhl.cz

2. místo: Jakub Voráček (Philadelphia Flyers)

A máme tu dalšího vynikajícího hokejistu, který hraje za tým Philadelphie. Hokejový útočník byl letos tahounem národního mužstva na Mistrovství světa v hokeji 2017. Kapitán českého výběru získal 549 hlasů.

Zdroj:
Zdroj: sport.aktualne.cz

1. místo: David Pastrňák (Boston Bruins)

Další David, další útočník a další hráč Bostonu! Už asi všichni víte, o koho se jedná, že? Ano! První místo v anketě Zlatá hokejka 2017 získal 21letý David Pastrňák. Stal se tak nejmladším vítězem této ankety. Trofej, která měří 76 centimetrů, váží 25 kilogramů a je vyrobená z bronzu si odnesl díky zisku 598 hlasů. V TOP 10 se objevil poprvé a hned vyhrál.

Zdroj:
Zdroj: www.hokej.cz

A to je konec tohoto článku. Doufám, že se vám líbil. Už teď pro vás připravuji TOP 10 nejlépe placených sportovců světa za rok 2016. Tak doufám, že se vám bude také líbit. U dalšího článku na shledanou!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejlepší čeští hokejisté za sezónu 2016/2017

log in

reset password

Back to
log in