Etiketa – moderní etiketa


playbuzz.com
playbuzz.com

Asi každý víte o co jde, když se řekne etiketa. Ano, o slušné chování. Pokud se Vám však nechtějí číst ty haldy složitě psaných knížek, tak jste na správném místě. Budeme se snažit postupně v jednotlivých kapitolách ukázat, kdo jako první podává ruku, zdraví, jde do schodů apod. Snad Vám naše články pomohou a vše, co se dozvíte, dobře využijete.

Po kratší odmlce tu máme 7. část, která bude také částí poslední. Tentokrát půjde o moderní etiketu.

Nechoďte na návštěvu bez ohlášení.

Pokud jste už někdy měli překvapivou návštěvu, mohli jste být chyceni třeba jen v županu a pantoflích. Jistě jste zjistili, že to není nic příjemného, proto od toho prosím ušetřete i ostatní.

Nikdy nevysoušejte otevřený deštník

Nikdy nevysoušejte deštín, který je otevřený. Nikde, ani v kanceláři, ani jinde. Měli byste ho složit a položit do držáčku na deštník nebo na háček.

Použití igelitky jako kabelky?

NE, igelitky bychom měli být používat pouze k odnesení nákupu ze supermarketu. Stejně tak bychom neměli jako kabelku používat ani tašku ze značkového obchodu.

 

Klepání

Pokud má Vaše dítě vlastní dětský pokoj, měli byste před vstupem dovnitř zaklepat. Poté budou Vaše děti dšlat totéž před vstupem do ložnice.

Placení v restauraci

Pokud jde o návštěvu restaurace, tak v případě, že někoho zveme se slovy „zvu tě“ znamená to, že budete platit. Pokud řekneme: „Pojďme do restaurace,“ znamená to, že každý platí za sebe. Pokud muž nabídne zaplacení za ženu, žena může souhlasit.

Vystupování z výtahu

Jako první vystupuje z výtahu ten , kdo je nejblíže dveřím.

Drby

Diskuse o těch, kteří nejsou přítomni, ikdyž jsou to prostě drby, jsou nepřijatelné. Pomlouvat nesmíte ani své příbuzné, zvláště vašeho manžela. Je-li váš tak špatný, proč jste spolu? Je také nepřípustné vyjadřovat pohrdání vaší rodnou zemí. „Tato země je plná bláznů …“ – fajn, ale pak jste jedním z nich.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Etiketa – moderní etiketa

log in

reset password

Back to
log in