5 nejnavštěvovanějších zahraničních destinací Čechy v roce 2016. Kam se cestovalo nejvíce?


V dnešním článku se podíváme na 5 českými turisty nejnavštěvovanějších zahraničních destinací v minulém roce 2016. V tomto výčtu uvidíte jak místa pro zimní, tak místa pro letní dovolené. Tento článek vám může zároveň posloužit jako inspirace, pokud ještě nemáte vybranou dovolenou. Je v tomto výčtu i vaše destinace z minulého roku, nebo jste byli někde jinde?

5. místo: Řecko

Řecko a především jeho ostrovy jsou často volenou destinací při výběru letecké dovolené. Je zde klid, krásná středomořská příroda a krásné antické památky, které stojí za navštívení. Lidé často volí hotely s all inclusive. Také ceny dovolených zde nejsou vysoké, Za 10 000 Kč můžete sehnat letecky hotel s all inclusive. Tuto zemi loni zvolilo 265 tisíc Čechů, což je pětiprocentní nárůst oproti předchozímu roku 2015.

4. místo: Rakousko

Rakousko volí Češi především jako cíl zimní dovolené, avšak v létě sem můžou lidé cestovat za turistikou nebo na návštěvu měst, především Vídně. Rakousko nabízí krásnou horskou přírodu i hezká města a jiné památky. V roce 2016 sem vycestovalo 373 tisíc Čechů, oproti roku 2015 je to poměrně vysoký vzrůst 33%.

3. místo: Itálie

Itálie je skvělou kombinací jak lyžařských středisek a hor pro zimní radovánky ve sněhu, tak subtropického mořského pobřeží pro letní odpočinek, případně turistiku. Itálie je známá především díky skvělé gastronomii, jídla jako pizza nebo špagety jsou známá snad úplně všude a ochutnat tato jídla od italských kuchařů je kulinářský zážitek. Do Itálie se cestuje jak autem či autobusem, tak letadlem. V loňském roce Itálii navštívilo 552 tisíc turistů z Česka, oproti roku 2015 nárůst o 11%.

 

2. místo: Slovensko

Možná byste to neřekli, ale na druhém místě se umístila naše „bratrská“ země Slovensko. Výhodou této destinace je, že se zde bezpečně domluvíte, je to poměrně blízko a můžete zde navštívit spoustu věcí, nebo si zachodit či v zimě zalyžovat po Tatrách. Zkrátka, Slovensko je pro ty, co nemusí moře, ale rádi uvidí něco zajímavého. Sem se v roce 2016 podívalo 555 Čechů, což je ale poměrně vysoký 33 procentní pokles oproti roku 2015, kdy tuto zemi navštívilo, zhruba 850 tisíc českých turistů.

1. místo: Chorvatsko

Po předloňském vítězství Slovenska si v roce 2016 převzalo prvenství opět Chorvatsko. Tato země je mezi Čechy již mnohaletou tradicí a Chorvati jsou už na Čechy zvyklí. Je zde krásně čisté moře, jedno z nejčistších v Evropě. Musíte si zde dávat pozor, co řeknete protože vám spoustu lidí bude rozumět. Ať už hotely, apartmány, kempy či vlastní ubytovaní, tuto destinaci loni zvolilo 828 tisíc českých turistů, což je i přes dlouholetou oblíbenost této země nárust oproti předchozímu roku, konkrétně 15%.

Zdroj: wikimedia.org
Zdroj: wikimedia.org

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 nejnavštěvovanějších zahraničních destinací Čechy v roce 2016. Kam se cestovalo nejvíce?

log in

reset password

Back to
log in